ciekawostka moze meteoryt

Jacek P jacek349 w wp.pl
Sob, 17 Cze 2006, 11:28:30 PDT


   Niezwykłe wydarzenie w Łomży. Tajemniczy obiekt ze świstem przeleciał nad miastem i uderzył... w samochód! 
   
   

   O sprawie poinformował nas nasz czytelnik Tomek z Łomży, który przeczytał o tym w lokalnym portalu. Niezidentyfikowany obiekt zniszczył jeden z samochodów zaparkowanych przy ul. Kazańskiej w Łomży. Na szczęcie nikomu nic się nie stało. Biała Primera w tym czasie była pusta. Nim "coś" uderzyło w samochód niemal w całym mieście słychać było świst jakby lecącego pocisku. 
   
   Tajemnicze zdarzenie miało miejsce w sobotę rano - kilka minut po dziewiątej. Nagle nad miastem rozległ się świst, a po kilku sekundach słychać było odgłos uderzenia. "Coś" co w opinii policjantów może przypominać pocisk spadło na białego Nissana Primerę zaparkowanego przed blokiem przy ul. Kazańskiej - praktycznie na końcu Łomży. Odgłos tajemniczego uderzenia było słychać jednak zarówno na Górce Zawadzkiej, Starym Mieście jak i przy ul. Nadnarwiańskiej.


   Żelastwo które uderzyło w samochód - leciało od strony zachodniej. Przebiło się przez przednią szybę samochodu i pulpit kierowniczy, po czym uderzyło "od tyłu" w silnik samochodu najprawdopodobniej uszkadzając go - z samochodu wyciekało paliwo.   Policja zabezpieczyła "trafiony" samochód i czeka na pirotechników, którzy być może cos więcej będą wiedzieć na temat niezidentyfikowanego obiektu "spadającego". Zainteresowaliśmy się tą sprawą.


   Przedstawiamy zdjęcia, które zostały zaprezentowane na portalu www.4lomza.pl 
   Więcej informacji o liście dyskusyjnej Meteoryty